Adana’da depremde vefat eden öğretmenin kabrine öğrencilerinden ziyaret

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin etkilediği Adana’da 13 bina yıkıldı, 418 kişi hayatını kaybetti.

Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi’nde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan Zuhal Taşkın ile 2 kızı da Çukurova ilçesinde yıkılan Ekim Apartmanı’nın enkazında kaldı.

Çalışmalar sonucu kızları sağ çıkarıldı. Depremin 3’üncü gününde ise Zuhal Taşkın’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Taşkın’ın cenazesi, yakınları, öğrencileri ve meslektaşlarının katılımıyla Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Taşkın’ın mezarını ziyarete gelen öğrencilerinden Emirhan Şimşek, öğretmenini okulda sevmeyen hiç kimsenin olmadığını söyledi.

“Kimse öldüğünü kabullenemiyor”

Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

Herkes onu annesi gibi görürdü. Yanına gittiğimizde bizi bıkmadan, usanmadan dinlerdi. Dertlerimize ortak olurdu. Her zaman yanımızdaydı. Benim annem ve babam ayrı. Onlarla iletişimim az. Yaşadığım sıkıntıları Zuhal Hocama anlatırdım. Diğer arkadaşlarım da öyle. Kimse öldüğünü kabullenemiyor. 2 kızı enkazdan sağ çıkarılınca ümitlenmiştik. Fakat olmadı.

“Annem gibiydi”

Öğretmeni Zuhal Taşkın’ın cansız bedenine ulaşıldığında elinde Kur’an-ı Kerim olduğunun görüldüğünü belirten Şimşek, şunları söyledi:

Defnettikten sonra uzun süre mezarı başından ayrılamadık. Her gün gelmeye çalışıyorum. Dertlerimi anlatmaya geliyorum. Başkaları dinlediğinde ‘boş ver’ deyip geçiyor. Ama Zuhal hocam fikir verirdi, yol gösterirdi. Bir süre önce mesajlaşmıştık. Bir problemim vardı. Bana ‘bundan sonra üzülmek yok, mutlu olma sırası bizde’ diye mesaj atmıştı. Şimdi ise yok. Annem gibiydin hocam. Allah senden binlerce kez razı olsun. Her zaman yanımdaydın. Okulda, dışarıda bana annelik yaptın.

“Çocuklar sorunlarını onunla paylaşırdı”

Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Cem Cura ise meslektaşının ölümü nedeniyle çok acı çektiklerini kaydetti.

Tek tesellilerinin Taşkın’ın 2 kızının sağ kurtarılması olduğunu belirten Cura, “Zuhal hocam eğitim gönüllüsü, çocukların tüm sorunlarıyla ilgilenen bir öğretmenimizdi. Öğrenciler çok üzgün. Anneleri gibiydi. Rehberlik anlamında çok çalışmalar yaptı. Gençlere nasıl davranacağını çok iyi bilirdi. Çocuklar sorunlarını onunla paylaşırdı. Hayatlarında bir rehber gibiydi.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir