Bir Gazetecinin Gözünden Adıyaman’da Yaşananlar: “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gözleri Doldu”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyareti sırasında yaşanan protesto ve saldırıları yakından takip eden ANKA Muhabiri Tamer Arda Erşin, sosyal medya hesabından gördüklerini anlattı. 

Erşin, Kılıçdaroğlu’nun kendisine mezarlıkta ‘Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?’ tepkisi sonrasında gözlerinin dolduğunu söyledi. 

İşte gazeteci Tamer Arda Erşin’in Adıyaman’da yaşananlardan aktardıkları ve ona verilen tepkiler: 

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü Adıyaman gezisinden… Mezarlıkta yurttaşların normal tepkisi, provokasyona dönüştürüldü. Kim mezarının başına çok kişiyle gelinse öyle bir acıyla tepki gösterirdi, bu provokatörlere zemin hazırladı.”

“Mezarlıkta Ensar, Tügva ve Hüda Par’cılar vardı ve bu zemini bekliyordu. Diğer yandan Kılıçdaroğlu’na ilgi nedeniyle izdiham da yaşandı, tepki gösteren kadar seveni de vardı. Türbe ziyareti kesinlikle provoke edildi.”

“Öncesinde foto çekinilmek istendi, ziyaret sonrasına kaldı ve çıkışta provokatörler devreye girdi. Konvoya saldırı ise tamamen organizeydi, saldırı sonrası yürüyüş bile yapıydı.”

“Bir gazeteci olarak bugünden hiç unutmayacağım mezarlıkta “Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?” tepkisi sonrası Kılıçdaroğlu’nun gözlerinin dolması oldu. Yalan değil onu görünce benim de gözlerim doldu.”

Tamer Arda Erşin’in mesajlarına gelen tepkiler de şu şekilde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir