PSG’nin teknik adamı Galtier’den siyahi ve müslüman futbolculara ırkçılık

PSG Teknik Direktörü Christophe Galtier’in, Nice’te çalıştığı dönemde müslüman ve siyahi futbolcular için son derece çirkin sözler sarf ettiği ortaya çıktı.

Nice’in eski sportif direktörü Fournier, Galtier’in Nice teknik direktörü iken kendisine gönderdiği elektronik postadaki detaylar gündeme bomba gibi düştü.

Galtier’in, Fournier’e gönderdiği mesajında müslüman futbolcular için ırkçı ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

BU ŞEHRİN DİNAMİKLERİNE AYKIRI

Christophe Galtier’in, “Takım, çok fazla siyahi oyuncu ve cuma günleri namaza giden pisliklerden oluşuyor. Bu, şehrin dinamiklerine aykırı” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Fournier, Eylül ayında RMC Sport’a yaptığı açıklamada Galtier ile çok kötü bir ilişkiye sahip olduklarını belirterek, “Christophe ile kurabileceğim ilişkinin sezon başından beri oldukça kaotik olduğu herkesin bildiği bir gerçek. Dürüst olmak gerekirse, tartışmamızın gerçek nedenlerini açıklarsam, çünkü gerçekten doğru kelime bu, Christophe artık ne Fransa’da ne de Avrupa’da soyunma odasına giremez” ifadelerini kullanmıştı.

YOLLARI AYIRACAĞINI DUYURDU

Öte yandan PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi’nin de Galtier’in sözleri hakkında kulüp içinde bir soruşturma başlattığı belirtildi.

Fransız basını, yaşanan gelişmelerin ardından bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne erken veda eden PSG’nin sezon sonunda Galtier ile yollarını ayıracağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir