MrBeast Twitter’da yayınladığı videodan ne kadar para kazandığını açıkladı

Ünlü YouTube fenomeni MrBeast, geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla gündeme oturdu. “1 dolarlık araba vs 100 milyon dolarlık araba” başlıklı videosuyla büyük ilgi çeken MrBeast, bu video sayesinde elde ettiği kazancı ve etkileşim verilerini takipçileriyle paylaştı. Açıklanan rakamlara göre 157 milyonu aşkın izlenme sayısına ulaşan video, YouTuber’a 263 bin 655 dolar gelir sağladı.

MrBeast’ın bu başarılı videosu, X‘te nasıl büyük izlenme sayılarına ve kazançlara ulaşılabileceğinin çarpıcı bir örneğini teşkil ediyor. Video, aynı zamanda MrBeast’ın yaratıcı içerik üretme ve büyük kitlelere ulaşma konusundaki ustalığını da gözler önüne seriyor.

MrBeast Twitter’da yayınladığı videodan ne kadar para kazandığını açıkladı

Bunun yanı sıra, MrBeast bu büyük başarısını hayranlarıyla paylaşmayı da ihmal etmiyor. Kazancının 250 bin dolarlık kısmını dağıtacağını duyuran ünlü YouTuber, Twitter üzerinden yaptığı bir diğer paylaşımla, kendisini takip eden ve gönderisini retweet eden rastgele 10 kişiye 25 bin dolar vereceğini açıkladı. Bu cömert jestiyle MrBeast, hem hayranlarıyla etkileşimini artırıyor hem de sosyal medya üzerindeki etkisini güçlendiriyor.

Kazananların açıklanacağı tarih ise 25 Ocak TSİ 21:30 olarak belirlendi. Bu tarihte, talihli 10 kişi büyük bir sürprizle karşılaşacak. MrBeast’ın bu hamlesi, onun sadece bir YouTube yıldızı olmanın ötesinde, takipçileriyle gerçek zamanlı etkileşim kuran ve onlara geri dönüş yapan bir sosyal medya fenomeni olduğunu kanıtlıyor.

Ancak Twitter veya yeni ismiyle X üzerinden para kazanmak yine de YouTube’a göre çok daha zor. Bunu MrBeast de itiraf ediyor. Zira ünlü isim bu konuyla ilgili olarak “Bu sadece görünen yüzü. Reklam verenlerin gösterilen ilgiyi gördüler ve videomda reklam satın aldıklarını düşünüyorum. Bu yüzden görüntüleme başına gelirim muhtemelen sizin deneyimleyeceğinizden daha yüksek.” ifadelerini kullandı. Bu da daha düşük takipçi sayısına sahip olan içerik üreticilerinin para kazanma şanslarının YouTube’a göre çok daha düşük olduğunu kanıtlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir