TAG sürücüsünü tehdit etti: “Seni bu arabanın içine gömerim”

Antalya’da Martı TAG sürücüleriyle taksiciler arasında yaşanan gerginlikler devam ediyor. Antalya’da 23 Aralık’ta gerçekleşen olayın görüntüleri sosyal medyada tepki çekti. Fabrikalar Mahallesi’nde yaşandığı belirtilen olayda taksi sürücüsü K.A beraberindeki iki kişiyle birlikte yolcu aldığını gördüğü Martı TAG sürücüsü H.A’nın aracına binerek anahtarını aldı, tehdit etti.

“SENİ BU ARABANIN İÇİNE GÖMERİM”

Antalya Fabrikalar mahallesinde bir daha TAG aracı görmek istemediğini belirten taksi sürücüsü K.A; “Dayı, amca, dede fark etmez” diyerek Martı TAG sürücüsü H.A’yı tehdit etti. Taksi sürücü söz konusu videoda şu ifadeleri kullandı: “Bir arkadaş geldi dokunmadık ona. Bak bu iki. Ben fabrikalar mahallesinde taksiciyim. Ben fabrikalar mahallesinde ev geçindiriyorum ekmek kazanıyorum. Seni bir daha burada görürsem yaş, baş, dayı, dede, amca, baba fark etmez. Ben senin plakanı şimdi aldım, göndereceğim de. Plakanı kafama da yazdım. Seni yolda görürüm, denk düşeriz, o zaman senin arabanda bir müşteri görürsem, nereden aldığının bir önemi yok. İçeriye girecek de olsam bu sana son uyarım. Bu iş çok büyüyecek. Benim ekmeğimi kimse alamaz. Benim ekmeğime yukarıdakinden başka kimse mani olamaz. Senin de mani olmaya çalıştığını görürsem seni bu arabanın içine gömerim.”

Videonun sosyal medyada yayılmasının ardından harekete geçen Antalya Emniyet Müdürlüğü, K.A ve Ü.A.T ve olayı kameraya kaydeden Ş.C. isimli şahısları gözaltına alındı. Martı TAG sürücüsü H.A’ya ise korsan taksi faaliyeti suçundan cezai işlem uygulandı, aracı 60 gün trafikten men edildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Antalya Emniyet Müdürlüğü daha sonra yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“Bazı sosyal medya hesaplarında 23 Aralık 2023 günü paylaşılan ‘Antalya’da taksicilerin TAGG sürücüsünü tehdit edip kameraya aldı’ başlıklı paylaşımların yapıldığı görülmüştür. Bahse konu görüntüler incelendiğinde, otomobil içerisinde tehdit içerikli konuşmalar yapan K.A isimli şahıs olduğu, korsan taksicilik yapan şahsın H.A isimli şahıs olduğu ve olay esnasında arka koltukta oturan Ü.A.T şahıs olduğu tespit edilmiştir. Bahse konu olan araç ekiplerimiz tarafından Güneş Mahallesi Mehmet Atay Caddesi üzerinde alınmış, H.A isimli şahsın yapmış oldu beyanda bir firmaya ait TAGG adlı uygulama üzerinde 2 aydır korsan taksi faaliyetini yürüttüğünü ve videodaki bugün Fabrikalar Mahallesinde gerçekleştiğini 93 TL karşılığında uygulama üzerinden anlaştıklarını beyan etmesi üzerine şahsa 2918 sayılı KTK’nın EK2 / 3-a maddesince cezai işlem uygulanmış, araç 60 gün süre ile trafikten men edilmiş, ayrıca videodaki olayda yolcu çağırarak TAGG uygulaması üzerinden aracı çağıran Ü.A.T ve K.A isimli şahıslara da aynı kanunun EK2 / 6 (korsan taksi faaliyeti gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti almak) maddesinde cezai işlem uygulanmıştır. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine K.A., ve Ü.A.T ve görüntü kaydı alan Ş.C. gözaltına alınarak adli tahkikat başlatılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir